Apie Meda

Apie Meda

Meda – pirmaujanti tarptautinė specialiųjų vaistų įmonė, turinti platų produktų asortimentą. Apyvarta 2014 m. pabaigoje siekė daugiau nei 15 mlrd. Švedijos kronų (SEK). Meda yra 48-oji didžiausia farmacijos įmonė pasaulyje.

2014 m. pabaigoje Meda dirbo 5 202 darbuotojai, iš kurių 2 996  dirbo pardavimo ir rinkodaros srityje. Pagrindinės įmonės sritys – pardavimas ir rinkodara, o savo pardavimo organizacijų Meda turi daugiau nei 60 šalių. Pardavimo ir rinkodaros veiklą vykdo platintojai šalyse, kuriose nėra Meda atstovybių, o pasaulyje Meda produktai parduodami daugiau nei 150 šalių. Per keletą pastarųjų metų sustiprėjo Meda pozicijos pirmaujančiose rinkose. Rinkodaros organizacijose šiose rinkose dirba apie 1 083 asmenis.

2014 m. Meda įsigijo Italijos specialiųjų vaistų įmonę Rottapharm ir po įsigijimo apie 60 % Meda produktų yra parduodama su receptais (Rx), o 40 % – be receptų (Cx ir OTC). Įmonė Meda turi platų produktų asortimentą, bet pagrindinės yra trys gydymo sritys – kvėpavimo takų, odos bei skausmo ir uždegimo. Jos sudaro apie 50 % grupės pardavimo.

Meda nevykdo jokio ankstyvojo farmacinių preparatų kūrimo. Nauji produktai yra užtikrinami juos įsigijus. Vietoj to Meda visą dėmesį teikia rinkai pritaikytų produktų plėtrai pagrindinėse gydymo srityse, pardavimui ir rinkodarai.